FB Pin G+ Blogcum Ana içeriğe atla
AdSense Yetersiz İçerik Sorununun Çözümü

AdSense Yetersiz İçerik Sorunu 

AdSense de Onaylanma

Google AdSense

Evet arkadaşlar, birçok site sahibinin AdSenseyi tercih etmesinin sebebi malumdur,
AdSense bu konuda dünyanın en iyisidir, bu nedenle`de AdSense siteleri bir takım kriterlere uyup uymadığı konusunda inceler ve uygun olan sitelere onay verir.
Bu kriterlerin ne olduğuna AdSense Politikalarını inceleyerek bakabilirsiniz.

Tabi kullanıcılar bu kriterleri bilmelerine ve bu kriterlere uygun site ve yayın yapmalarına rağmen bir türlü sitelerine onay alamamaktadır.

Bende bu kişilerden biriydim ve çok sıkıntılar çektim, 
Belkide AdSenseden en kolay onay alan, en kolay kaybeden, ve en zor geri alan birisiyimdir.

Maruz kaldığım tüm bu sorunlar neticesinde edindiğim tecrübeyi sizlere aktararak AdSense Yetersiz içerik sorununun çözümü nü anlatmaya çalışacağım, umarım sizlere bir faydam dokunur. İnternet`de AdSense Yetersiz içerik sorununun çözümü ile ilgili konuları araştırdığımızda hemen hemen hepsinde yetersiz içerik sorununun nedeni olarak, sitedeki içerik (yayın) sayısının az olması vurgulanıyor.

Fakat ben, durumun hiçte öyle olmadığını düşünüyorum neden mi?
Çünkü ben sadece 3 adet yayınla iki gün içinde onay almış biriyim,
Daha sonra başka bir denememde ancak 70 yayınla onay alabilmiş biriyim, 
Daha sonra başka bir site için olan başvurumda 120 küsür yayınla onay alamamış biriyim,

Daha sonra bu denemeler sonucunda doğru sonuca ulaştığımı anladığımda, bu 120 yayını hiç değiştirmeden, ekleme yapmadan çıkarma yapmadan, tekrar başvurmak suretiyle onay almış biriyim.
Buradan da AdSense Yetersiz içerik sorununun içerik (Yayın) sayısı ile alakalı olmadığı anlamı çıkıyor, nitekim de öyle.

AdSense Yetersiz İçerik Sorununun Çözümü 

Arkadaşlar AdSense ekibi sitenizi incelemeye geldiğinde sitenizde kaç adet yayın var ona bakmıyor,
Sitenizdeki yayınların sitenizin konusunun ne ile ilgili olduğunu gösteriyor mu buna bakıyor.

AdSense ekibi Yayınlarınıza bakarak bu sitenin konusunun ana temasının ne ile ilgili olduğunu anlamalarını sağlayacak kadar içerik bulamadıklarından onay vermiyor.Çünkü Alakalı reklamların yayınlanabilmesi için sitenizin bir konusu ve yayınlarınızın da o konu ile alakalı olması gerekiyor!

AdSense yetersiz içerik sorununun çözümü için,Burada yapmanız gereken öncelikle şu dur Arkadaşlar,
Sitenize Bloğunuza bir konu bulmak ve yayınlarınızın tamamını bu konu ile alakalı olmasını sağlamaktır.

Yani genel kültür içerikli bir siteniz varsa her yayın birbirinden farklı olduğundan sitenin konusunun ne olduğu anlaşılmayacaktır ve onay alamayacaksınız. yada çok ama çok zor onay alırsınız demektir.

Örneğin hayvanlarla ilgili bir blog kurduğunuzu düşünelim burada kedi köpek gibi hayvanların türlerini anlatan bakımlarını anlatan ihtiyaçlarını anlatan hastalıklarını anlatan birbiriyle alakalı konular yayınladığınızda, bu blogun yayın sayısına bakılmak sızın blogun ne ile ilgili olduğu AdSense ekibi tarafından çok net anlaşılacak ve onaylanacaktır.

Yapmanız gereken ilk şey budur
Blogunuza konu bulmak ve azda olsa o konu ile alakalı yayınlar yapmak!

Tabi bunları yaptıktan sonra yinede onay alamamışsanız ve hala yetersiz içerik uyarısı alıyorsanız, o zaman düzeltmeniz gereken bir sorun daha var demektir. Oda Bloğunuzda Bağlantı listesinin olmamasıdır!

Bumerang - Yazarkafe

AdSense Yetersiz İçerik Sorunu Çözüm, Bağlantı Listesi Oluşturma 

Evet Dikkat etmeniz gereken diğer konu bağlantı listesidir.
Bağlantı listesi oluşturmadığınız da, AdSense Ekibinden yetersiz içerik uyarısı almaya devam edeceksiniz.

Hemen Bloğunuzun Sağ veya Sol sütununa Arzu ettiğiniz bir yere yaptığınız yayınların tamamının bir listesini oluşturun.
Dikkat edin hiç bir yayını atlamayın Hepsini listeye ekleyin!
Çünkü Bütün yayınlarınızın içeriklerinizin ana sayfanızda görünüyor olması ve ziyaretçiler tarafından tek tıkla ulaşılabiliyor olması gerekiyor!

Bunu da yaptığınızda AdSense yetersiz içerik uyarısını almayacaksınız.
Alırsanız eğer yayın sayısını çoğaltın,ve bağlantı listesini noksansız oluşturduğunuzdan emin olun.

AdSense Yetersiz İçerik Sorununun Çözümü Kullanılmayan sekmeler (Sayfalar)

Evet Arkadaşlar dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda Kullanmadığınız sayfalardır.
 Ana sayfanızda oluşturduğunuz sayfa sekmelerin den bazılarını bazı nedenlerden dolayı kaldırdığınızı düşünelim.

Diyelim on adet sekmeniz, Sayfanız var bunlardan üçünü beğenmediniz sekmeden kaldırdınız.
Buna rağmen bu kaldırdığınız sayfalar yayınlanmaya devem edecek
Ama sitenize gelen ziyeretçiler bu sayfalara hiçbir şekilde ulaşamayacak göremeyecek.

İşte tamda bu noktada AdSense ekibi sitenizi incelediğinde sekmeden kaldırdığınız sayfaları görebiliyor,ana sayfanızda bu sayfalara yer verilmediğini görüyor ziyaretçilerin bu sayfalara ulaşamayacağını bildiğinden dolayı sitenizin yapım aşamasında olan bir site olarak kabul ediyor ve sitenize bu gerekçe ile onay vermiyor!

Burada yapmanız gereken işinize yaramayan sayfaları sekmeleri kaldırdıktan sonra, ya silin yada taslağa çevirin! bunu yapmadığınız sürece onay alamazsınız.

Evet arkadaşlar, 

AdSense Yetersiz içerik sorununun çözümü ile ilgili uymamız gereken maddeleri sıralayarak özet geçelim.

Sitemize bir konu bulalım.

Yayınlarımızın Site konusu ile alakalı olmasına dikkat edelim.

Noksansız tüm yayınlarımızın bağlantısının bulunduğu bir bağlantı listesi oluşturalım.

Kullanmadığımız, yayından kaldırdığımız Sayfaları ve yayınları taslağa çevirin veya silin!

Eğer AdSense ekibinden herhangi bir sebepten dolayı ban yemediyseniz engellenmedi iseniz ,
Bu saydıklarımı noksansız yaptığınızda çok rahat onay alırsınız.
Alamadığınız takdirde yayın sayınızı çoğaltmaya bakın,
Çünkü geriye yapacak başka hiçbir şey kalmıyor.

Evet arkadaşlar benim sizlere tavsiyelerim bu kadar umarım faydasını görürsünüz ki göreceksiniz.
Eğer burada yazanları uygularsanız aldığınız sonucu yorumda bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.byblogcum.com`u Ziyater ettiğiniz için
   Teşekkür ederiz...Bumerang - Yazarkafe   Bumerang - YazarkafeBumerang - Yazarkafe   Bumerang - Yazarkafe

Yorumlar

Tüm Zamanların En Çok Okunan Yayınları

Kahvenin Çeşitli Faydaları

Kahvenin zayıflamaya etkisiKahvenin zayıflamaya olan etkisinin nedeni Kahvenin içinde bulunan kafein , niasin , mikro elementler ve antioksidanlar olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor.Metabolizmayı hızlandırıyor. Metabolizmayı azda olasa hızlandıran kahve ,  Kişinin dinlenirken harcadığı enerji tüketiminin artmasını sağlıyor.
Beyne olan kan akışını arttırıyor ve kişinin kendisini daha zinde hissetmesini ve dikkat yoğunluğunun artmasını sağlıyor.

Sütlü kahve Sütlü kahve içildiği zaman vücuda dengeli protein karbonhidrat ve yağ girişi sağlanıyor böylelikle kişi daha uzun sure tokluk hissediyor.
insülin direncini kırıcı etkisinden dolayı tatlı ihtiyacınızı azaltır. Canınız tatlı çektiğinde kahve içerseniz bu ihtiyacınızın giderildiğini göreceksiniz.

Şeker hastaları dikkat Yaşlılarda hafızayı güçlendiriyor Araştırmalar sonucunda şeker hastalığını önlemede etkili olabileceği sonucuna varılıyor.
Düzenli tüketildiğinde ise alzheimer ve parkinson hastalıklarına karşı koruyucu olabileceği konusunda çal…

Kahvenin Zararları

Kahvenin zararları Sevenlerini Üzecek.Kahvenin dikkat dağınıklığı ve yorgunluğa  iyi geldiği herkes tarafından biliniyor.
Fakat fazla tüketildiğinde bu geçici faydalarından da, nasiplenemez aksine çok ciddi zararlar görebilirsiniz,  Aman dikkat!
Kahvenin gün içinde 3\4 fincan tüketilmesi Tansiyonunuzu yükseltebilir Edinburgh Üniversitesinin günde 4\5 fincan kahve içenlerin üzerinde yaptığı araştırmada, kandaki basıncın hızla yükseldiği görüldü. 
Yapılan testler sonucunda, fazla kahve tüketimi tansiyonu hızla yükselttiği gözlemlendi.

Mide ülseri olanlar kahve tüketirken dikkatli olmalı! Tabiki kahvenin mide ülserine yol açtığı yoktur, Fakat hali hazırda ülser gibi bir rahatsızlığınız varsa, kahve tüketmeniz rahatsızlığınızı arttıracaktır. 
Bu nedenle ülserli kişiler kahve tüketiminden kaçınmalıdır.

Şeker hastaları da kahveden uzak durmalı Amerikalı bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalar sonucunda, Yemek zamanlarında yükselen kan şekeriyle  birlikte tüketilen kahvenin  Tip2 şeker hastalığını kö…

Abdest-Yeni Rehber Ansiklopedisi

ABDEST Alm. Rituelle Waschung (f), Fr. Ablution (f), İng. Ritual Ablution. İslamiyette ibadetlerden önce yapılan temizlik (hadesten taharet). 
Abdest kelimesi; “el suyu, el yıkama suyu” anlamında Farsça birleşik bir kelimedir. Arapçada ise "vudu" denir. Bu da temizlik, güzellik anlamındadır. Vahiy meleği Cebrail aleyhisselam, ilk vahyi getirdikten sonra Mekke'nin yukarısındaki vadide Peygamber efendimizin yanında abdest aldı. O da melekten gördüğü gibi abdest aldı. Böylece İslamiyette ilk abdest alınmış oldu. 


Bundan sonra Cebrail aleyhisselam imam oldu, iki rek'at namaz kıldılar. Sonra melek göklere doğru yükselip gözden kayboldu. Peygamber efendimiz büyük bir ferahlık içinde evine döndü. Durumu hanımı hazret-i Hadice'ye anlattı; ona melekten gördüğü gibi abdest almayı öğretti ve iki rek'at namaz kıldırdı.
Böylece İslamiyetin başlangıcında abdest ve namaz ibadeti de yapılmaya başlandı. Abdestle ilgili olarak Kur'an-ı kerimin Maide suresi altıncı ayet-i kerimesinde m…

Abdi İpekçi-Yeni Rehber Ansiklopedisi

ABDİ İPEKÇİ  Gazeteci, yazar. 1929 senesinde İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini gördükten sonra Galatasaray Lilesini bitirdi. Sonra bir müddet Hukuk Fakültesine devam etti. Yeni Sabah, Yeni İstanbul ve İstanbul Ekspres gibi çeşitli gazetelerde spor muhabiri, sayfa sekreteri ve yazı işleri müdürü olarak çalıştı. 
Ali Naci Karacan'ın çıkardığı Milliyet Gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Bir müddet sonra da genel yayın müdürü oldu. 1961 senesinden 1 Şubat 1979 tarihine kadar aynı gazetenin başyazarlığını da yürütenAbdi İpekçi,

Türkiye Gazeteciler Sendikesi, Türkiye Basın Enstitüsü Başkanlığı, İstanbul Gazeteciler Cemiyeti ve Uluslararası Basın Enstitüsünün ikinci başkanlığı, Basın Şeref Divanı genel sekreterliği gibi vazifelerde bulundu. Hayatı boyunca Atatürk ilkelerinin ve özellikle laikliğin savunuculuğunu yaptı.  1 Şubat 1979 gecesi İstanbul’daki evinin yakınlarında bir terörist tarafından öldürüldü. Abdi İpekçi’nin Afrika, İhtilalin İçyüzü, Dünyanın Dört Bucağından gibi eserleri var…

Çocuklarda Davranış Bozuklukları

Davranış Bozukluğu NedirGünümüz hızlı tüketim dünyasında sıklıkla karşımıza çıkan bir sorundur. Çocukların öfke kontrolü yapamaması veya kendisiyle çatışma haline girme durumunda ortaya çıkan davranışlardır. Davranış bozukluğu olan çocuklar kendilerini kontrol etmekte güçlük çeker.


Otoriteye itaat etmek onlar için neredeyse imkansızdır. Kendi dünyalarında sürekli bir iç çatışma halinde olduklarından öfkelerini bastırmakta güçlük yaşarlar. Bu öfkeli durum dış dünyalarına genelde saldırganlık olarak yansır. 
Ailelerine ve çevrelerine karşı sesleri hep yüksektir. Vurma, kırma ve hatta çalma eylemleri içine girerler. Bu tip çocuklar iletişime kapalıdırlar. Karşı bir otoritenin kendileriyle iletişime geçmesini istemezler. Bu onları daha da öfkelendirir. 
Sosyal hayata uyum zorluğu yaşayan bu çocuklar bulundukları ortamlarda hemen fark edilir. Sürekli mutsuz ve depresif bir görünüm sergileyerek etraflarına negatif bir enerji saçarlar.
Davranış Bozukluğu Kimlerde GörülürSon zamanlarda yapılan ar…

Abdullah-I Dehlevi-Yeni Rehber Ansiklopedisi

ABDULLAH-I DEHLEVİ Yeni Rehber AnsiklopedisiHindistan'da yetişen alimlerin ve evliyanın büyüklerinden. İnsanlara hak yolu anlatan ve kendilerine "Silsile-i aliyye" adı verilen büyük alim ve velilerin yirmi sekizincisidir. Peygamber efendimizin soyundan olup, seyyiddir. Gulam-ı Ali diye bilinir. Babasının ismi Abdüllatif'tir. 1745 (H. 1158)te Hindistan'ın Pencap eyaletinin Bitale kasabasında doğdu. 1824 (H. 1240) senesinde Delhi'de vefat etti.


Babası Abdüllatif Efendi, rüyasında hazret-i Ali'yi görerek onun emri ile adını Ali koydu. Annesi ise Abdülkadir-i Geylani'yi gördüğünden dolayı Abdülkadir koydu. Fakat kendisine rüyasında Peygamber efendimizin Abdullah diye hitab etmesi üzerine Abdullah diye meşhur oldu. Küçük yaşta dini ilimleri öğrenmeye başladı. On üç yaşına geldiğinde, babası onu Delhi'ye götürüp Nasırüddin Kadiri hazretlerinden ilim öğrenmesi için çalıştı.
 Ancak o sırada Nasirüddin Kadiri vefat ettiği için görüşmek mümkün olmadı. Delhi&#…

Abdullah Zühdi Efendi-Yeni Rehber Ansiklopedisi

ABDULLAH ZÜHDİ EFENDİ Osmanlıların son devrinde yetişen meşhur hattatlardan. İsmi, Abdullah Zühdi’dir. Babası, 1835 (H. 1251) senesinde Şam’dan Kütahya’ya gelen Temim-i Dari sülalesinden Nabluslu Abdülkadir Efendidir.


  Bu sebeple yazılarının altına;" Abdullah Zühdi min Sülaleti Temim-i Dari" yazardı. Şam’da doğdu. Doğum tarihi bilinmemektedir. 1878 (H. 1296) tarihinde Mısır’da vefat etti. Kurafe Kabristanında İmam-ı Şafii’nin (rahmetullahi aleyh) kabri civarına defnedildi.
 Abdullah Zühdi Efendi, Kütahya’dan İstanbul’a geldikten sonra önce Eyyub Türbedarı Reşid Efendiden, sonra zamanının büyük hattatı Kazasker Mustafa İzzet Efendiden sülüs ve nesih öğrendi. Nuruosmaniye Mektebine ve Mühendishane-i Berr-i Hümayuna yazı muallimi tayin edildi. 
Sultan Abdülmecid Han zamanında Hicaz’da yeniden tamir edilen Harem-i şerifin kitabelerini yazmak için 1858 tarihinde hattatlar arasında açılan müsabakada, kendisi de hattat olan Sultan Abdülmecid Han yazıları gözden geçirirken Abdullah Zü…

Hızır Aleyhisselam-Yeni Rehber Ansiklopedisi

HIZIR ALEYHİSSELÂM  İbrâhim aleyhisselâmdan sonra yaşamış bir peygamber veya velî. Avrupa ve Asya kıtalarına hâkim olan Zülkarneyn aleyhisselâmın askerinin kumandanı ve teyzesinin oğludur. 
İsminin, Belkâ bin Melkan, künyesinin Ebü’l-Abbâs olduğu ve soyunun Nûh aleyhisselâmın Sam isimli oğluna dayandığı bildirilmiştir.


 Bâzıları da Hızır aleyhisselâmın İsrâiloğullarından olduğunu söylemişlerdir. Hızır lakabıyla meşhur olmasının sebebi, kuru bir yere oturup kalktığı zaman, oranın yeşerip yemyeşil olmasından dolayıdır. 
Sahîh-i Buhârî’de bildirilen bir hadîs-i şerîfte Peygamber efendimiz; “Hızır (aleyhisselâm), otsuz kuru bir yerde oturduğunda, o yer birdenbire yemyeşil olur, peşi sıra dalgalanırdı.” buyurdu.  Mûsâ aleyhisselâmla görüşüp yolculuk yaptı. Fakat vefâtından sonra rûhu insan şeklinde gözüküp, garîblere yardım etmektedir. 
Hızır aleyhisselâm, Allahü teâlânın sevgili kullarındandı. Doğdu, büyüdü ve vefât etti. Ancak Allahü teâlâ onun rûhuna insan şeklinde görünmek ve kıyâmete kadar…

Abdullah Cevdet-Yeni Rehber Ansiklopedisi

ABDULLAH CEVDET-İCTİHAT DERGİSİOsmanlı Devletinin son devirlerinde yaşamış siyaset adamı ve yazar. Jön Türkler hareketlerini başlatanlardan ve İttihad ve Terakki Cemiyetinin kurucularından. Babası Diyarbekir Birinci Tabur Katibi Ömer Vasfi Efendi olup, 9 Eylül 1869'da Arapkir'de doğdu. 1932'de İstanbul'da öldü.


  İlk tahsilini Arapkir'de ve Hozat'ta yaptıktan sonra Mamüretü'l-Aziz (Elazığ) Askeri Rüşdiyesini bitirdi. Kuleli Askeri Tıbbiye İdadisinden de mezun olduktan sonra Mekteb-i Tıbbiyeye girdi. Biyolojik materyalist fikirlerin tesirinde kaldı. 
Dinin insan üzerindeki fonksiyonlarını inkar eden ve her şeyi madde ile açıklamaya çalışan materyalist görüşlere yer veren bazı eserler yazdı. Talebeyken 1889'da tıbbiyeli arkadaşları ile sonradan İttihad ve Terakki Cemiyeti adını alacak olan İttihad-ı Osmani adlı gizli cemiyeti kurdu. 
Siyasi faaliyetleri sebebiyle birçok defa tutuklandı. 1894'te Mekteb-i Tıbbiyeden mezun oldu. Haydarpaşa Hastahanesinde va…
Bumerang - Yazarkafe   Bumerang - YazarkafeBumerang - Yazarkafe   Bumerang - Yazarkafe

Nasıl Buldunuz?